Bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Lublina, czyli „Aktywne lato w dzielnicach”

Grupa ludzi uprawia gimanstykę na boisku
Fot. Materiał organizatora

Miasto zaprasza do letniej aktywności na świeżym powietrzu. Nieodpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców Lublina potrwają do końca sierpnia. „Aktywne lato w dzielnicach” – to wynik współpracy z Radami Dzielnic, które wskazały formy czynnego odpoczynku.

– Przygotowując tegoroczną edycję akcji, po raz kolejny zaprosiliśmy do współpracy Rady Dzielnic. Duże zainteresowanie z ich strony było dla nas wyraźnym sygnałem, że mieszkańcy i mieszkanki Lublina polubili wakacyjne zajęcia sportowo-rekreacyjne i czekają na ich wznowienie. Dzięki wspólnym rozmowom przygotowaliśmy dostępną dla wszystkich, zróżnicowaną ofertę umożliwiającą rekreację w pobliżu miejsca zamieszkania. Serdecznie zapraszam do udziału w zaplanowanych aktywnościach – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia

W każdy poniedziałek o godz. 18.00 w wąwozie Kalinowszczyzna (od ul. Wołyńskiej) na mieszkańców czekają zajęcia z fitnessu i gimnastyki. W poniedziałki możliwość aktywnego spędzania czasu mają także najmłodsi – w Głusku, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 47, o godz. 18.00 zaplanowano zajęcia sportowe dla dzieci.

Z kolei we wtorki o godz. 18.00 mieszkańcy Konstantynowa na boisku przy Szkole Podstawowej nr 57 oraz Wrotkowa na boisku przy Szkole Podstawowej nr 30 mogą wziąć udział w zajęciach z fitnessu i gimnastyki, zaś Czubów Południowych w stretchingu przy altanie w wąwozie im. Jana Pawła II.

W zajęciach z fitnessu i gimnastyki mogą także uczestniczyć mieszkańcy Czechowa Południowego. Odbywają się one w środy o godz. 18.00 na boisku przy ul. Kameralnej.

W każdy czwartek zapraszamy na Felin, gdzie na terenach zielonych przy ul. Zygmunta Augusta 24 również przygotowano zajęcia z fitnessu.

Natomiast w piątki o godz. 19.00 do udziału w treningu ogólnorozwojowym w pobliżu altany przy ul. Baśniowej zachęcamy mieszkańców Sławinka.

Czy na zajęcia obowiązują zapisy?

Na zajęcia nie obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na profilu Facebook aktywnylublin&aktywnepokolenie.

Dodatkowo, przez całe wakacje można uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu Aktywny Lublin realizowanego z Budżetu Obywatelskiego. Zapisy i informacje na stronie aktywnylublin.eu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.