„Bezpieczne Wakacje 2022”. Służby wojewody w gotowości. Wzmożone kontrole na drogach i kąpieliskach

Rusza akcja "Bezpieczne wakacje 2022" w województwie lubelskim
Rusza akcja "Bezpieczne wakacje 2022" w województwie lubelskim | fot. Dominik Wąsik

Letni wypoczynek to okres wzmożonej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Na drogach i kąpieliskach będzie można spotkać więcej patroli. Tak będzie przez najbliższe dwa miesiące, bo właśnie rusza akcja „Bezpieczne wakacje 2022”.

Bezpieczne Wakacje 2022

Podczas briefingu prasowego inaugurującego akcję „Bezpieczne Wakacje 2022” nad zalewem Zemborzyckim w Lublinie służby wojewody pokrótce omówiły aspekty przygotowań do intensywnych działań podczas okresu letniego. Wakacje to czas wyjazdów poza miejsca zamieszkania, dlatego też służby będą poświęcać sporo uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. O bezpieczeństwo podróżujących zadbają policjanci z drogówki, a także funkcjonariusze ITD.

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, będą kontrolować kierujących pojazdami. W szczególności kontrolowane będą: prędkość, trzeźwość kierujących. Na stronie internetowej policji będzie – aktualizowana każdego dnia – „Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – wakacje 2022”.

Funkcjonariusze skontrolują także stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, zaś niesprawne technicznie pojazdy będą eliminować z ruchu. Na terenie wszystkich komend miejskich i powiatowych policji województwa lubelskiego wyznaczone zostały stałe punkty kontroli autobusów – wykazy miejsc dostępne są na stronach internetowych jednostek policji.

W zakresie służby prewencyjnej policjanci będą nadzorować zorganizowane miejscami wypoczynku dzieci oraz młodzieży. Wspólnie z innymi służbami skontrolują obozy harcerskie. Będą również sprawdzać miejsca sprzedaży oraz podawania napojów alkoholowych, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu osobom nieletnim. O potencjalnych zagrożeniach będą rozmawiać z młodzieżą podczas spotkań, działań edukacyjno-profilaktycznych w miejscach wypoczynku.

W atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach nasilone będą służby patrolowe i operacyjne. W szczególności kontrolowane będą tzw. „dzikie” kąpieliska. O bezpieczeństwo turystów wypoczywających nad wodą będą dbać nie tylko ratownicy, ale również jak co roku, policyjni wodniacy. W tym roku również w rejonie akwenów wodnych o bezpieczeństwo będą dbać wspólne patrole policjantów i strażaków.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka
Wojewoda lubelski Lech Sprawka | fot. Dominik Wąsik
Komendant wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki
Komendant wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki | fot. Dominik Wąsik
Lubelski wojewódzki inspektor transportu drogowego Piotr Winiarski
Lubelski wojewódzki inspektor transportu drogowego Piotr Winiarski | fot. Dominik Wąsik
Policyjna motorówka na zalewie Zemborzyckim
Policyjna motorówka na zalewie Zemborzyckim | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.