Benzyna po 5 zł? Premier zapowiedział obniżenie VAT-u na paliwa

DSC06603
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W przyszłym tygodniu ma ogłosić Tarczę Antyinflacyjną 2.0, która uwzględni m.in. obniżkę VAT-u na paliwa do 8 proc., co powinno przełożyć się na obniżenie cen benzyny do ok. 5 złotych.

Obniżka cen paliw

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ogłoszona zostanie Tarcza Antyinflacyjna 2.0., co ma przełożyć się na decyzje o kolejnych obniżkach podatków. Stawka VAT na paliwa ma zostać obniżona z 23 proc. na 8 proc., co przełożyć się ma obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy. Cena powinna spaść do około 5 złotych.

„Bardzo dobra decyzja rządu obniżająca VAT na paliwa pozwoli obniżyć ceny do ok. 5 zł/l. W PKN Orlen również skutecznie dążymy do stabilizacji cen. Jest to możliwe m. in. dzięki zakupowi praw do emisji CO2. W 2019/20 kupiliśmy 19 mln praw po 23-24 euro, dziś kosztują ok. 85 euro” – napisał w piątek na twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.