Będzie więcej miejsc na pochówki na Majdanku

Cmentarz na Majdanku w Lublinie
Cmentarz na Majdanku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na cmentarzu na Majdanku w Lublinie powstanie kolumbarium z 1500 miejscami do pochówku. Miasto ogłosiło przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” na projekt całego obiektu i budowę pierwszego segmentu.

Kolumbarium na Majdanku

Kolumbarium składające się z czterech segmentów: A – 288 nisz, B – 432, C – 432 i D – 360 zaplanowano w sektorze S10 cmentarza. Powstanie z gotowych prefabrykatów żelbetowych 6-niszowych obłożonych granitem. Pod budowlą wykonawca położy nawierzchnię z kostki brukowej. Otoczenie obiektu uzupełnią ławki dla odwiedzających, trawniki i nasadzenia drzew – klonów kulistych.

„Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie pochówkiem urnowym, a tego rodzaju budowli brakuje w naszych zasobach komunalnych. W tym roku oprócz dokumentacji projektowej dla całości powinno powstać pierwszych 288 nisz urnowych. Kolejne będą zlecane sukcesywnie” – mówi Janusz Semeniuk, Zastępca Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.