Będzie więcej linii trolejbusowych. Dojedziemy do nowych osiedli przy ul. Jana Pawła II

cof

Przedłużona będzie trakcja trolejbusowa na al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II. Oprócz nowej trakcji zamówionych ma być także 15 nowych trolejbusów przegubowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca przyszłego roku.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na budowę sieci trakcyjnej dla trolejbusów w ul. Jana Pawła II od ul. Granitowej do al. Kraśnickiej, a także w ciągu al. Kraśnickiej od ul. Jana Pawła II do pętli trolejbusowej i na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Granitowej.

– Budowa nowych odcinków trakcji trolejbusowej pozwoli na uruchomienie komunikacji trolejbusowej w rejonie nowych, dynamicznie rozwijających się osiedli przy ul. Jana Pawła – wyjaśnia Monika Fisz, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wstępnie planuje się skierowanie tam linii trolejbusowych nr 151 i 161, których obecna trasa kończy się na Węglinie. Po rozbudowie sieci obie linie jechałyby al. Kraśnicką i Jana Pawła do pętli na os. Poręba.

– Skierowanie komunikacji trolejbusowej w omawiane rejony miasta pozwoli na wzmocnienie połączenia osiedli m.in. z Centrum miasta – dodaje Fisz.

Dodatkowo biorąc pod uwagę prace nad projektem „Budowa, modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF”, planowana jest budowa nowej pętli autobusowej przy ul. Wróblej (rejon ul. Kraśnickiej).

Termin wykonania zamówienia przewidziany jest na 30 sierpnia 2017 r. Jednak to nie oznacza od razu włączenia jej do ruchu. Pierwsze trolejbusy skierowane zostaną tam bliżej roku 2018.

– Spowodowane jest to koniecznością m.in. sprawdzenia wykonania sieci i podłączeniem zasilania łącznie ze wszystkimi formalnościami – wyjaśnia Fisz.

W ramach tego projektu zostanie również zakupionych 15 sztuk trolejbusów, które mają być skierowane do obsługi omawianego odcinka trakcji.

nowa-trakcja-weglin-poreba-lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja podpowiem Wam wykupcie jakiś plac w konopnicy i zróbcie dobrą godną zajezdnie wtedy oszczedzicie pieniazki na dojazdy do petli cala krasnicka-porębe-widok-zana-lipniak-motycz wszystkie bedą miały stanowczo krótki dojazd i szybciej w ten sposób zaoszczedzicie a nie zajezdnie kolo zajezdni budujecie i 2x przebudowa stefczyka MYŚLENIE NIE BOLI A JUŻ MOŻE WYSTARCZY WAM LEWYCH $

    1. Gmina już ten teren wykupiła, będzie tam targowisko i coś jeszcze więc nic z tego… eh dla Wójta autobus jest rzeczą zbędną, szkoda. A zaraz, nie, na Uniszowicach i Lipniakach tak- jest potrzebny od 4 do 23! Ale dla Motycza nie… Szkoda.