Będzie ponad 30°C w cieniu. IMGW ostrzega przed upałami w woj. lubelskim

2797829211 b9a08238bb b
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla całego województwa lubelskiego. W cieniu będzie ponad 30°C.

Ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu

Synoptycy IMGW przewidują, że w czasie upałów termometry w dzień mogą na terenie województwa lubelskiego wskazać ponad 30 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami obowiązuje od poniedziałku (12.07) do czwartku (15.07).

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C” – mówi Katarzyna Ścisłowska z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia może zostać wydane kolejne ostrzeżenie, tym razem przed burzami. Burz należy się spodziewać głównie w południowo-zachodniej części województwa w godzinach popołudniowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.