Będzie podwyżka za ścieki w Lublinie. Za wodę zapłacimy na razie tyle samo

water 1516958 1280x960 min e1453705650719
Zdjęcie ilustracji: sxc.hu

Od 1 marca br. mieszkańcy Lublina zapłacą więcej za odprowadzanie ścieków. Nie zmieni się za to stawka opłaty za wodę, przynajmniej do końca bieżącego roku.

Nowa taryfa przygotowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wejdzie w życie od marca 2016 roku.

Jedyną podwyżką wprowadzaną w nowej taryfie jest opłata za odprowadzanie ścieków, która wzrośnie z 5 złotych brutto za metr sześcienny (aktualna taryfa obowiązująca do końca lutego 2016 roku) do 5,19 złotych brutto za metr sześcienny.

– Podwyżka podyktowana jest bilansem kosztów poniesionych przez MPWiK na inwestycje czy podatki – mówi Marcin Bielesz, Rzecznik prasowy MPWiK

Warto zauważyć, że podwyżka jest niższa niż w poprzednich latach. Spółka zakończyła już zasadniczą część unijnego projektu rozbudowy sieci wodociągowo – kanalizacyjnej w Lublinie, więc potrzeby inwestycyjne nie są tak duże, jak w ostatnich latach.

office-620822_640W nowej taryfie znalazł się rabat dla osób, firm, instytucji i przedsiębiorstw korzystających z usług MPWiK, którego dotychczas nie było. Chodzi o fakturę elektroniczną, za pomocą której można rozliczać się z MPWiK od kwietnia. Osoba, firma, instytucja, czy też przedsiębiorstwo, które rozlicza się z MPWiK za pomocą e-faktury w okresach 1-miesięcznych, 2-miesięcznych bądź kwartalnych zapłaci ok. 8,41 zł brutto opłaty abonamentowej, a nie ok. 9,87 zł brutto opłaty, jaką zapłacą ci, którzy rozliczać się będą nadal z pomocą faktury papierowej.

Odbiorcy usług, którzy rozliczają się ryczałtowo, a pozostają przy fakturze papierowej zapłacą ok. 2,79 zł brutto opłaty abonamentowej, zaś ci, którzy rozliczają się ryczałtowo, a korzystają z e-faktury zapłacą ok. 1,33 zł brutto opłaty abonamentowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.