Będzie nowy Lidl w Lublinie. Obok niego stanie lokal popularnej sieci fast food. Poznaliśmy szczegóły

Nowy Lidl na Węglinie stanie w sąsiedztwie restauracji McDonalds i salonu Agata Meble
Nowy Lidl na Węglinie stanie w sąsiedztwie restauracji McDonalds i salonu Agata Meble | fot. Dominik Wąsik

Na terenie Parku Handlowego Węglin pomiędzy al. Kraśnicką a ul. Jana Pawła II jeszcze w tym roku swój sklep otworzy sieć Lidl. Nieco dłużej będziemy musieli poczekać na lokal popularnej sieci fast food. Szczegóły dotyczące planowanych inwestycji przedstawiamy poniżej.

Węglin Park

Park handlowy na Węglinie obejmuje wolnostojące sklepy wielkopowierzchniowe. Na terenie parku pomiędzy al. Kraśnicką a ul. Jana Pawła II znajduje się sklep budowlany Bricoman, sklep meblowy Agata Meble, sklep sportowy Decathlon, a także sklep wielobranżowy Selgros.

Tu też w ubiegłym roku otworzono park handlowy Węglin Park, w którym znajdziemy takie sklepy, jak m.in. Komfort, Rossmann, Jysk, Pepco, King ZOO, Deal, a także Aldi. Na pierwszym piętrze w ostatnim czasie otworzyła się siłownia Just Gym.

Ponadto znaleźć tu można mniejsze sklepy i lokale gastronomiczne działające na terenie biurowców G3 i G5, a także restaurację McDonalds i Bombardino.

Nowy Lidl

Jeszcze w tym roku na tym terenie swój kolejny sklep w naszym mieście otworzy sieć Lidl. Do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę przy ul. Gęsiej. Inwestorem jest spółka Transhandrol Marek Kiełb, która w Lublinie już posiada jeden sklep pod szyldem niemieckiej sieci. Mowa tu markecie przy ul. Granata w okolicach Zalewu Zemborzyckiego.

„Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę dla pierwszego etapu inwestycji, czyli jednokondygnacyjnego budynku handlowo-usługowego z niezbędną infrastrukturą. Pozwolenie przewiduje również realizację 59 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami, 4 dla rodzin oraz 2 miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Powierzchnia użytkowa planowanego budynku wyniesie ok. 2,2 tys. m2” – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Jak nas poinformował Łukasz Michalski, pełnomocnik inwestora, obiekt handlowo-usługowy ma zostać oddany do użytku pod koniec 2024 roku (prawdopodobnie grudzień – red.). Oznacza to, że klienci zakupy w nowym sklepie zrobią jeszcze w tym roku. Lidl stanie na działce pomiędzy salonem Agata Meble a marketem budowlanym Bricoman (mapka poniżej).

KFC nieopodal McDonalds

Jak zapewnia Michalski to nie koniec inwestycji w tej lokalizacji. Naprzeciwko Lidla, na działce między Lidlem a Decathlonem, stanie lokal popularnej sieci fast food – KFC. Budowa restauracji rozpocznie się nieco później. Otwarcie KFC z punktem drive-thru jest planowane w połowie 2025 r. Na części działki, gdzie planowana jest budowa KFC, ma znaleźć się kącik rekreacyjny z zielenią, ławkami i stojakami na rowery.

ZDJĘCIA

Mapa orientacyjna budowy nowego sklepu Lidl i restauracji KFC przy ul. Gęsiej
Mapa orientacyjna budowy nowego sklepu Lidl i restauracji KFC przy ul. Gęsiej | fot. Open Street Map
Działka przy ul. Gęsiej, na której stanie Lidl
Działka przy ul. Gęsiej, na której stanie Lidl | fot. Dominik Wąsik
Działka przy ul. Gęsiej, na której stanie KFC
Działka przy ul. Gęsiej, na której stanie KFC | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.