Będzie łatwiej dojechać do nowego dworca autobusowego, ale najpierw utrudnienia

Ruszają prace nad budową nowej drogi dojazdowej do dworca autobusowego | Mapy Google
Ruszają prace nad budową nowej drogi dojazdowej do dworca autobusowego | Mapy Google

Od najbliższego czwartku zmieni się organizacja ruchu na al. Piłsudskiego oraz w rejonie dróg na terenie Targów Lublin. Drogowcy będą budować nową drogę dojazdową do dworca autobusowego.

Będzie łatwiej dojechać, ale najpierw utrudnienia

Rozpoczyna się realizacja kolejnego zadania drogowego związanego z projektem Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla LOF – budowa nowego zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do ul. Dworcowej oraz budowa łącznika ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego. Od czwartku (11 marca) zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na al. Piłsudskiego oraz w rejonie dróg na terenie Targów Lublin.

Al. Piłsudskiego z dwóch pasów ruchu zostanie zawężona do jednego. Taka zmiana będzie dotyczyć pojazdów jadących w kierunku skrzyżowania Lubelskiego Lipca ’80/ plac Bychawski, za istniejącą zatoką autobusową. Jednocześnie nastąpi zamknięcie części dróg znajdujących się na terenie Targów Lublin, w tym dojazd od ul. Dworcowej.

Dojazd do Targów Lublin i szpitala tymczasowego umożliwi wyłącznie, budowany aktualnie, tymczasowy zjazd z al. Piłsudskiego dla pojazdów jadących od strony Al. Zygmuntowskich. Skręt w lewo dla pojazdów jadących al. Piłsudskiego, od skrzyżowania Lubelskiego Lipca ’80/ plac Bychawski, będzie niemożliwy. Taka organizacja ruchu potrwa do końca sierpnia.

Dodatkowo z ruchu wyłączony będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dotyczy to ciągu pieszego i rowerowego zlokalizowanego na wysokości prowadzonych prac, po stronie Targów Lublin. Czasowa organizacja ruchu nie wpłynie na lokalizację istniejących przystanków komunikacji zbiorowej.

Inwestycja dotyczy rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ’80. Ul. Dworcowa zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy. Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do wspomnianego ronda oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego).

W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony. Wykonawca będzie miał za zadanie również budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, wykonanie oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznych. Dodatkowo zostanie przebudowana trakcja trolejbusowa i sieć gazowa. Termin realizacji prac upływa 25 października.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.