Będą układać asfalt na wjeździe do Lublina, mogą wystąpić utrudnienia

Układanie nowego asfaltu na drodze
Świeżo ułożony czarny asfalt bitumiczny | fot. shutterstock

Rozpoczął się kolejny etap prac w ramach budowy węzła przesiadkowego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Dziś i jutro kierowcy mogą napotkać tu na utrudnienia.

Przy al. Kraśnickiej powstaje jeden z 7 węzłów przesiadkowych budowanych na terenie miasta. Węzeł przy al. Kraśnickiej będzie zlokalizowany po prawej stronie, jadąc w kierunku centrum, w połowie drogi pomiędzy ul. Bełżycką a ul. Jana Pawła II.

Zakres prac dla tej lokalizacji, poza powstaniem pętli dla pojazdów komunikacji miejskiej, zakłada także przebudowę al. Kraśnickiej oraz budowę ul. Wróbla i ul. Kaczej, co pozwoli na lepsze skomunikowanie nowego węzła. Przebudowę przejdzie 300 m odcinek al. Kraśnickiej, natomiast długość nowej ul. Wróbla wyniesie blisko 100 m. Wjazd na pętlę umożliwi około 60 m odcinek ul. Kaczej.

Na pętli o powierzchni około 2,5 tys. m2 zaprojektowano 10 stanowisk postojowych dla autobusów. Na węźle przeznaczono również teren pod budowę parkingu Park&Ride o pojemności 36 pojazdów, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie to drugi co do wielkości parking spośród planowanych lokalizacji.

Z kolei rowerzyści skorzystają z parkingu Bike&Ride, do dyspozycji będzie 10 zadaszonych stojaków rowerowych. Prace drogowe przy nawierzchni chodników i parkingu wykonano w ponad 85%. Na ulicach Kacza i Wróbla wykonano podbudowy.

Utrudnienia na wjeździe do Lublina

Drogowcy wykonają nawierzchnię ścieralną na al. Kraśnickiej. Na czas realizacji robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do czwartku (7.10).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.