Będą szukać wśród studentów potencjalnych dawców szpiku. Akcja DKMS na lubelskich uczelniach

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku DKMS
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku DKMS | materiały organizatora

W dniach 17-21 kwietnia 2023 r. na terenie lubelskich uczelni zorganizowana będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wydarzenie zorganizowały studentki KUL, UMCS i UM, które zostały liderkami projektu Helpers’ Generation i współpracują z fundacją DKMS.

Wiosenna edycja Helpers’ Generation

Misją DKMS jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Do tej pory w akcjach organizowanych na uczelniach w całej Polsce udało się zarejestrować 149 927 potencjalnych dawców. O tym, że warto pomagać innym, nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie gdy w grę wchodzi ratowanie ludzkiego zdrowia – i życia. Dlaczego studenci tak chętnie angażują się w promowanie idei dawstwa szpiku?

Zaangażowałam się w akcję HELPERS’ GENERATION, bo wiem, że czas osób chorych na nowotwory krwi upływa bardzo szybko. Oni cały czas potrzebują pomocy i szukają dawcy. Powód jest prosty, potrzebują go, żeby żyć. Znalezienie osoby, z którą będą posiadali zgodność, jest dla nich jedyną szansą pomocy. Każda osoba, która rejestruje się jako dawca, robi coś niewyobrażalnie dobrego – mówi Dominika, liderka akcji z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Od kilku tygodni studenci pracują nad zorganizowaniem wydarzenia na lubelskich uczelniach, edukują wolontariuszy, przeprowadzają szkolenia i prowadzą kampanię informacyjną w mediach społecznościowych. Możecie ich znaleźć na Instagramie _helpersi_lublin i sprawdzić szczegóły wydarzenia.

Poznanie tych ludzi było naprawdę wspaniałym doświadczeniem, cudownie poznać kogoś, kto tam samo jak ja chce pomagać. Codziennie mamy kontakt z wolontariuszami, którzy licznie zaangażowali się w tę akcję i jestem naprawdę bardzo dumna z ich wsparcia! – mówi Dominika z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Liderki Helpers’ Generation

  • KUL – Dominika Białata, Aleksandra Lenkiewicz, Julia Wojtoń
  • UMCS – Kinga Pastucha, Patrycja Żabska, Anastasiia Semykoz
  • UMED – Basia Bobowska 
Liderki Helpers' Generation
Liderki Helpers’ Generation | materiały prasowe

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.