Będą święcić bukiety z ziół i kwiatów. Odpust w Muzeum Wsi Lubelskiej

Opust w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie | fot. K. Wasilczyk

W sobotę 15 sierpnia Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Będą święcić pachnące bukiety zielne, nie zabraknie kolorowych straganów odpustowych.

W sobotę 15 sierpnia Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej. Na rynku muzealnego miasteczka w pobliżu kościoła znajdziemy odpustowe kramy. Pojawi się także stragan z zabytkowymi dewocjonaliami i zabawkami ze zbiorów Muzeum.

Msza święta wraz z procesją z okazji święta Matki Boskiej Zielnej odbędzie się w kościele w Matczynie o godzinie 16:00. Podczas nabożeństwa nastąpi poświęcenie bukietów zrobionych z kłosów zbóż, warzyw, owoców i ziół. Ponadto także w tym dniu odbędzie się pokaz wyrobu bukietów zielnych.

W uroczystościach, które przypadają w 100. rocznicę „cudu nad Wisłą” – sławetnej bitwy Wojska Polskiego, wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ.

Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.