Bawił się zapalniczką… zniszczył elewacje budynku magazynu i drzwi wejściowe

Płomień z zapalniczki
Fot. Pixabay

Policjanci z Posterunku Policji w Michowie zatrzymali sprawcę zniszczenia elewacji budynku w miejscowości Michów, niedługo po tym jak dokonał tego nieprzemyślanego czynu. 36-latek bawił się zapalniczką i podpalił tektury leżące przy ścianie budynku.

Straty na około 10 tysięcy złotych

We wtorek (11 lipca br.) do Posterunku Policji w Michowie zgłosił się właściciel magazynu, który oświadczył policjantom, że ktoś zniszczył elewację budynku magazynu, którego jest właścicielem. Straty wycenione zostały przez właściciela na około 10 tysięcy złotych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zdarzenie miało miejsce w nocy z 10/11 lipca br. W toku podjętych działań mundurowi ustalili osoby, które przebywały w tamtym czasie przy budynku magazynu i sklepu. Wskazanych zostało 3 mężczyzn w wieku: 36, 53 i 28 lat, których ujęła kamera monitoringu.

Mężczyzna przyznał się do zniszczenia

Do zniszczenia mienia przyznał się jeden z nich- 36-letni mieszkaniec Michowa. Mężczyzna bawił się zapalniczką i podpalił tektury, które znajdowały się przy ścianie magazynu. W wyniku tego działania zniszczona została elewacja budynku magazynu i drzwi wejściowe. Nikt nie odniósł obrażeń.

36-latek za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia za który grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest w Posterunku Policji w Michowie — informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.