Bakterie E. coli. w wodociągu w Niemcach. Jest zakaz korzystania z wody

kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkańcy gminy Niemce pod Lublinem przynajmniej przez kilka dni nie będą mogli korzystać z bieżącej wody. W sieci wodociągowej odkryto bakterie z grupy E. coli.

Jak poinformował w komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie, na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pobranej z wodociągu zbiorowego z ujęcia w Niemcach, stwierdzono obecność bakterii z grupy coli.

Ostrzeżenie dotyczy mieszkańców Niemiec, Zalesia, Woli Niemieckiej, Rudki Kozłowieckiej, Nowego Stawu, Swobody, Dziuchowa, Kolonii Bystrzyc, a Dys Gaj oraz Ciecierzyna numery domów od 170 do 180.

Woda z kranu w tych miejscowościach nie nadaje się do picia, nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, do mycia naczyń, owoców i warzyw ani utrzymywania higieny osobistej. Może być używana jedynie do spłukiwania toalet.

„Zostały podjęte działania naprawcze, mające na celu przywrócenie jakości wody sprzed awarii. Jak tylko parametry wody zostaną przywrócone, co musi być potwierdzone badaniami sanepidu” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Gminy Niemce.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.