Bakteria z grupy coli w wodociągu pod Lublinem. Zaopatruje w wodę ok. 2,5 tys. mieszkańców

Kropla wody kapie z kranu w ludzkiej dłoni nad metalowym zlewem kuchennym
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Sanepid wydał komunikat o stwierdzeniu braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego z ujęcia w Snopkowie. Zaopatruje w wodę ok. 2570 mieszkańców miejscowości Marysin, Natalin i Snopków.

Bakteria coli w wodociągu Snopków w gminie Jastków

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie wydał w dniu 25.10.2021 r. decyzję, w której stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Snopków w gminie Jastków. W pobranej próbce w ramach kontroli wewnętrznej, stwierdził przekroczenie wartości parametrów mikrobiologicznych.

Tego samego dnia mieszkańcy miejscowości Marysin, Natalin i Snopków zostali przełączeni do wody z ujęcia w Jastkowie. Woda nadaje się do celów spożywczych, picia, przygotowania posiłków, lodu, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i rąk, kąpieli, prania, prac porządkowych.

„Ponowne dopuszczenie wody do spożycia z ujęcia w Snopkowie nastąpi po uzyskaniu pozytywnych wyników badań jakości wody i przedstawieniu ich do PPIS w Lublinie” – czytamy w komunikacie sanepidu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.