Bakteria New Dehli wykryta w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Wstrzymane przyjęcia

szpital shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddział nefrologii. Powodem jest wystąpienie groźnej bakterii New Delhi.

Z powodu pojawienia się bakterii na oddziale nefrologii SPSK4 przy ul. Jaczewskiego, władze szpitala podjęły decyzję o tymczasowym zamknięciu oddziału.

– Mogę potwierdzić, że mamy na oddziale czterech pacjentów z podejrzeniem zakażenia klebsiella pneumoniae NDM-1, zwaną też bakterią New Delhi. Wysłaliśmy próbki do Warszawy w celu potwierdzenia tych informacji. W jednym przypadku mamy potwierdzoną obecność bakterii, u drugiego wynik był negatywny. Wyniki badań dwóch kolejnych osób nie są jeszcze znane – informuje Marta Podgórska, rzecznik SPSK4 w Lublinie.

Podejrzenie wystąpienia groźnej bakterii dokonano w ubiegłym tygodniu. U tych pacjentów wystąpiły dolegliwości żołądkowe.

Bakterie New Delhi łatwo przenoszą się między ludźmi, zwłaszcza w warunkach szpitalnych, gdzie odnotowywana jest większości zakażeń.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.