Bajm świętuje 40. urodziny. Koncert z okazji jubileuszu na placu Zamkowym

38759387 1930802136982315 8577612532691238912 o
Beata Kozidrak i zespół BAJM obchodzą swoje 40. urodziny | fot. UM Lublin

Blisko 400 tys. zł wyda ratusz na zorganizowanie koncertu Beaty Kozidrak i zespołu BAJM, który odbędzie się 31 sierpnia na placu Zamkowym. Wstęp będzie darmowy.

Jubileuszowy koncert zespołu BAJM odbędzie się w ramach lubelskich obchodów Dnia Solidarności i Wolności – 31 sierpnia o godz. 20.00. Wydarzenie ma się odbyć na placu Zamkowym, a dokładnie przy ul. Grodzkiej 36 a, gdzie Beata Kozidrak mieszkała przez wiele lat. Tam też stanie specjalnie zaprojektowana scena.

– Koncert odbędzie się w miejscu szczególnym i bliskim wszystkim mieszkańcom Lublina, a zwłaszcza Pani Beacie, która właśnie tu w kamienicy przy Grodzkiej 36 a spędziła dzieciństwo. Swoją obecnością będziemy mogli zamanifestować naszą wdzięczność za piękne piosenki i emocje, które zespół dostarczył nam podczas wzruszających koncertów oraz za zawsze ciepłą pamięć o Lublinie i jego mieszkańcach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Na scenie pojawią się muzycy, którzy w ciągu 40 lat grali w zespole. Dodatkowo koncert wzbogaci udział kwartetu smyczkowego i sekcji dętej. Całości dopełni multimedialna scenografia. – Nie będziemy grali nic nowego. Ułożymy przekrojowy repertuar złożony z samych przebojów, które znacie i słyszeliście wielokrotnie – zapowiada Andrzej Pietras, menadżer zespołu.

Koszt wydarzenia wyniesie ok. 400 tys. zł – całość pokryje ratusz. W związku z koncertem plac Zamkowy będzie wyłączony z użytkowania w dniach 28 sierpnia – 1 września. W dniu imprezy wyłączona będzie z użytku także ul. Podwale i Kowalska.

Miasto spodziewa się nawet 40 tys. uczestników. Wstęp wolny.


Bajm został założony w 1978 r. w Lublinie. BAJM – pochodzi od pierwszych liter imion założycieli zespołu: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka, Marka Winiarskiego. W obecnym składzie zespołu z ekipy założycieli pozostała tylko Beata Kozidrak.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No jasne. Ratusz zapłaci 400 tysięcy za koncert. Lepiej niech złodzieje oddadzą ludziom odszkodowania za zabrane działki!!!