Badanie rezonansem magnetycznym (MR) w Centrum Medycznym MEDISPORT na NFZ już od 1 września!

Rezonans magnetyczny na NFZ od 1 września w Centrum medycznym MEDISPORT
Rezonans magnetyczny na NFZ od 1 września w

Centrum Medyczne MEDISPORT już od 2 lat specjalizuje się w badaniach rezonansem magnetycznym odpłatnie, bez skierowania od lekarza, jednak od 1 września wykonasz je również na Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapisz się już teraz!

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny jest jedną z najdokładniejszych i najnowocześniejszych metod techniki obrazowej, która pozwala na uzyskanie szczegółowego obrazu narządów i tkanek wewnętrznych takich jak: kości, stawy, tkanki miękkie, cały układ mięśniowo-szkieletowy, a także serce oraz mózg. Pozwala więc wykryć wszelkie patologie zachodzące w tych miejscach ludzkiego ciała. Warto podkreślić, że badanie jest bezbolesne, bezinwazyjne oraz nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

W zależności od sprawdzanego obszaru badanie trwa średnio od 15 do 45 minut i wykonywane jest bez zastosowania szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Zobacz jak wygląda to w naszej placówce MEDISPORT.

Komu wykonujemy badanie MR?

Badanie rezonansem magnetycznym w Centrum Medycznym MEDISPORT wykonujemy:

  • u osób w każdym wieku – u dorosłych i dzieci;
  • w znieczuleniu oraz bez znieczulenia.

Badanie rezonansem magnetycznym dla dzieci

Rezonans magnetyczny głowy (MRI) u dzieci
Badanie MR dla dzieci

W Centrum Medycznym MEDISPORT ze szczególną uwagą podchodzimy do naszych młodszych pacjentów, dajemy im czas na adaptację z miejscem oraz zapoznanie się i oswojenie z personelem, a także z samym aparatem rezonansu magnetycznego. W trosce o ich komfort w trakcie badania istnieje możliwość słuchania bajek i piosenek dla dzieci. Dzięki nowoczesnej aparaturze ograniczamy czas wykonywania badania oraz poziom hałasu, który jest podczas niego emitowany.

Na czym polega znieczulenie podczas badania MR i kiedy je stosujemy?

Pacjenta wprowadzamy w stan znieczulenia za pomocą środków farmakologicznych. Przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad, który kwalifikuje pacjenta bądź nie do podania środków znieczulających. Znieczulenie wykonywane jest przy udziale pełnej obsady anestezjologicznej (lekarza anestezjologa i pielęgniarki).

Badanie wykonywane jest w pracowni wyposażonej w niezbędny sprzęt medyczny, którym stale monitorowane są wszelkie funkcje życiowe pacjenta. Po zakończonym badaniu pacjent zostaje przewieziony do szpitala Centrum Medycznego MEDISPORT, który mieści się w tym samym budynku i przebywa w nim pod stałą opieką medyczną aż do momentu wybudzenia się.

Szpital Jednego Dnia
Szpital Jednego Dnia

Kiedy zalecane jest użycie znieczulenia?

U dorosłych wskazaniem do wykonania badania ze znieczuleniem będą wszelkie choroby, dolegliwości i lęki, które nie pozwolą na dłuższe utrzymanie ciała w bezruchu, w jednej pozycji. Spowodowane to może być występującą niepełnosprawnością, dużymi dolegliwościami bólowymi lub lękami np. klaustrofobią.

U młodszych pacjentów w pierwszej kolejności podejmujemy próbę wykonania badania bez znieczulenia, tylko w przypadku gdy dziecko nie współpracuje, czyli w momencie, gdy trudno jest mu przeleżeć w bezruchu całe badanie, rekomendujemy wykonanie rezonansu magnetycznego w znieczuleniu. 

Po badaniu MR ze znieczuleniem
Po badaniu MR ze znieczuleniem

Kiedy należy wykonać badanie rezonansem magnetycznym?

Wskazań do wykonania rezonansu magnetycznego jest naprawdę wiele. Rezonans magnetyczny ma szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób mózgu i kręgosłupa oraz wszelkich patologii układu mięśniowo-szkieletowego. W przypadkach schorzeń klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy stanowi metodę uzupełniającą innych badań obrazowych takich jak RTG, USG czy TK.

Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do badania oraz przeciwwskazań do jego wykonania znajdziesz na stronie internetowej Centrum Medycznego MEDISPORT w zakładce Radiologia: https://medisport.com.pl/rezonans/, aby być na bieżąco z naszą ofertą, śledź nasze media społecznościowe.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.