AZS UMCS Lublin na szczycie klasyfikacji po pierwszym dniu mistrzostw

zawodnicy, lekkoatletyka

Pierwszy dzień mistrzostw przyniósł ogromne emocje i sukcesy dla lekkoatletów AZS UMCS Lublin, którzy zdobyli dwa złote i trzy brązowe medale, co pozwoliło im objąć prowadzenie w klasyfikacji punktowej.

Złote medale dla Kitlińskiego i Krupy

Bartosz Kitliński, lider krajowych tabel i ambasador mistrzostw, potwierdził swoją dominację na dystansie 800 metrów, zdobywając złoty medal z czasem 1:49.18. Patryk Krupa, startując na 100 metrów, zrównał się z rekordem życiowym (10.33) i również sięgnął po złoto. Jego klubowy kolega Hubert Kozelan, niestety, został zdyskwalifikowany za falstart.

Brązowe medale w konkurencjach indywidualnych

Maja Łyskowska zdobyła brązowy medal w finale biegu na 100 metrów kobiet z czasem 11.62.
Marcin Sobiesiak wywalczył brązowy medal w rzucie młotem, osiągając najlepszy wynik 59.50 metra.
Patryk Grzegorzewicz zajął trzecie miejsce w biegu na 400 metrów z czasem 47.28.

Pozostałe wyniki reprezentantów

Emilia Wójtowicz była szósta na 100 metrów (11.89).
Oskar Groń, Remigiusz Zazula i Łukasz Mirosław-Pyda zajęli odpowiednio 12., 14. i 17. miejsce w biegu na 400 metrów.
W eliminacjach na 100 metrów przez płotki Zuzanna Gozdera uzyskała czas 13.58, a Alicja Rak 14.19. Do finału awansowała tylko Gozdera, zajmując szóste miejsce z czasem 13.57.

Podsumowanie pierwszego dnia

AZS UMCS Lublin, z dwoma złotymi i trzema brązowymi medalami, zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zgromadził również 121 punktów, co daje im pozycję lidera w klasyfikacji punktowej.

Jakie wydarzenia sportowe przyciągają Waszą uwagę? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, aby inni mogli poznać sukcesy naszych lekkoatletów!