Awaryjne lądowanie samolotu w woj. lubelskim. 5 zastępów straży pożarnej w akcji

Samolot szkoleniowy wylądował na polu w Kłodnicy Dolnej
Samolot szkoleniowy wylądował na polu w Kłodnicy Dolnej | fot. nadesłane

W sobotę w powiecie lubelskim doszło do awaryjnym lądowaniu samolotu na polu. Nie było to jednak nic groźnego. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej.

Samolot awaryjnie wylądował na polu

Do zdarzenia doszło w sobotę (25.05) kilka minut przed godz. 10 w miejscowości Kłodnica Dolnej, w gminie Borzechów (powiat lubelski). Strażacy otrzymali zgłoszenie od pilota samolotu szkoleniowego Cessna 152, że awaryjnie lądował na polu buraczanym. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej i policja.

Pilot bezpiecznie wylądował na polu, nie uszkadzając maszyny. Awaryjne lądowanie było wymuszone przez niegroźny wyciek oleju z silnika. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zneutralizowali wyciek. Podczas incydentu nikt na szczęście nie ucierpiał.

Powiadomiona została Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych. Pilot posiadał uprawnienia. Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

ZDJĘCIA

Samolot szkoleniowy wylądował na polu w Kłodnicy Górnej
Samolot szkoleniowy wylądował na polu w Kłodnicy Dolnej | fot. Michał Dubil, OSP Kłodnica

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.