Awaryjne lądowanie samolotu w Moskwie. W pożarze samolotu zginęło 41 osób

Awaryjne lądowanie i pożar samolotu na lotnisku w Moskwie | źródło: mikkentosh / Instagram

W niedzielę wieczorem samolot rosyjskich linii lotniczych Aerofłot zapalił się podczas lądowania awaryjnego na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. W katastrofie życie straciło 41 osób.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 18 czasu moskiewskiego (godz. 17 w Polsce). Załoga samolotu Suchoj Superjet 100, należącego do rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, który miał lecieć z Moskwy do Murmańska, poprosiła o zgodę na lądowanie na lotnisku Szeremietiewo ze względu na problemy techniczne.

Jak twierdzi agencja Interfax w wyniku uderzenia pioruna doszło do uszkodzenia systemów elektronicznych. Maszyna lądowała z pełnymi zbiornikami paliwa po ponad 20 minutach spędzonych w powietrzu.

Dopiero przy drugiej próbie pilot zdołał wylądować. Podczas lądowania maszyna uderzyła kilkukrotnie w pas startowy, przez co pojawił się ogień, który zaczął bardzo szybko się rozprzestrzeniać w tylnej części maszyny.

Na pokładzie było 73 pasażerów i pięciu członków załogi. Linie lotnicze Aerofłot zapewniły, że ewakuacja ludzi z pokładu zajęła 55 sekund. Część pasażerów wbrew poleceniom załogi zaczęli zabierać z półek bagaż podręczny, przez co nie udało się im ewakuować na czas.

W wyniku pożaru samolotu śmierć poniosło 41 pasażerów.

Aeroflot składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim osobom, które straciły życie podczas lotu SU1492 Moskwa-Murmańsk. Załoga zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby uratować życie pasażerom i zapewnić pomoc osobom zaangażowanym. Niestety, nie byli w stanie uratować wszystkich na pokładzie” – czytamy w komunikacie na stronie linii lotniczych.

Aerofłot opublikował listę osób, które przeżyły katastrofę. Znajdują się na niej 33 nazwiska, pięcioro z wymienionych pasażerów jest hospitalizowanych. Lista, jak podkreśla przewoźnik, nie jest jednak kompletna.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.