Autobusy zamiast pociągów. Rusza remont linii kolejowej nr 30 Lublin – Lubartów – Parczew

Pociąg POLREGIO
Zdjęcie ilustracyjne | POLREGIO

Prace na linii kolejowej nr 30 Lublin – Lubartów – Parczew to kolejny etap inwestycji, która zapewni wygodniejsze i bezpieczniejsze podróże. Pasażerowie na czas prac przesiądą się w autobusy.

Dwa nowe przystanki w Laskach i Berejowie zwiększą dostęp do kolei. Zaplanowane blisko miejscowości nowe perony będą oświetlone, wyposażone w wiaty i czytelne oznakowanie. Podobnie jak wszystkie nowe i modernizowane obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Zmodernizowana zostanie stacja Parczew oraz przystanki: Pałecznica, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Gródek, Zabiele, Parczew Kolejowa, Ciecierzyn. Na odcinku z Lubartowa do Parczewa, w tym na stacji Parczew, wymienione zostaną tory i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Remont obejmie także mosty i wiadukty.

Wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego zapewni 13 zmodernizowanych przejazdów drogowo-kolejowych. Po zakończeniu inwestycji prędkość pociągów osobowych na trasie zostanie zwiększona do 120 km/h.

Autobusy zamiast pociągów

Szeroki zakres prac będzie wymagał wstrzymania ruchu pociągów na objętych robotami odcinkach linii. Dlatego pierwsze działania wykonawcy przewidziano we wrześniu, gdy dostępne będzie dwutorowe połączenie na modernizowanej trasie Lublin – Dęblin. Na trasie na czas prowadzenia prac przewoźnicy wprowadzą zastępczą komunikację autobusową.

W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK i zamknięcie od godz. 8.00 linii kolejowej nr 30 na odcinku Lublin Płn. – Parczew od 31 sierpnia (poranne pociągi od 1 września) za pociągi kursujące w relacjach Lublin Główny – Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dla skrócenia czasu przejazdu na odcinku Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa zostaną uruchomione autobusy zastępczej komunikacji w dwóch relacjach:

  • Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa – Lubartów Słowackiego w komunikacji bezpośredniej bez zajazdu na przystanki;
  • Lubartów Słowackiego – Parczew Kolejowa – Lubartów Słowackiego z zajazdem na wszystkie przystanki.
Lublin – Lubartów – Parczew rozkład POLREGIO od 1 września 2020
Mapa tymczasowych przystanków

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugie półrocze 2021 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.