Autobusy lubelskiej firmy będą kursować po Toruniu i Warszawie

IMAG2256 e1474615264700
Autobusy elektryczne produkowane przez Ursusa | fot. Dominik Wąsik

Ursus wygrał przetarg na dostawę autobusów dla Torunia i Warszawy. Producent autobusów na obydwu kontraktach zarobi blisko 30 milionów złotych.

Ten tydzień lubelski producent autobusów Ursus może zaliczyć do udanych. We wtorek Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu poinformował, że to właśnie Ursus wygrał przetarg na dostawę pięciu autobusów za 4,8 mln złotych.

Kontrakt obejmuje dostarczenie trzech autobusów MAXI i dwóch autobusów MIDI za kwotę. Zamówienie ma być zrealizowane do końca tego roku. Możliwe, że zamówienie wzrośnie o kolejne pięć pojazdów za łączną kwotę 9,4 mln.

Zaś w środę Ursus wygrał przetarg ze swoim największym rywalem, firmą Solaris. Lubelska firma dostarczy na warszawskie ulice dziesięć autobusów o napędzie elektrycznym. Ursus zaproponował 24,98 mln zł, podczas gdy konkurent, o 1,5 mln zł więcej. Ursus pojazdy musi dostarczyć do stolicy w ciągu 245 dni.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.