Wypadek na ul. Narutowicza: Autobusem wjechała w słup. Śledztwo prokuratury

Autobus MPK Lublin wjechał w słup na ul. Narutowicza | fot. KMP Lublin

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wczorajszego wypadku, który miał miejsce w Lublinie. Autobus komunikacji miejskiej nr 32 wjechał w słup. 21 osób odniosło obrażenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (09.04) o godz. 16.15 na skrzyżowaniu ulic Muzycznej, Nadbystrzyckiej i Głębokiej w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca autobusem miejskiej komunikacji wjeżdżając na skrzyżowanie nagle prawym przodem pojazdu uderzyła w słup trakcji elektrycznej.

– W wyniku tego zdarzenia, 21 osób zostało przewiezionych do szpitala. Większość z nich doznała ogólnych potłuczeń i urazów, które nie zagrażają ich życiu. Ze względu na ich udział w zdarzeniu drogowym, konieczne było pozostawienie tych osób na badaniach – mówi podkom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

Autobus należał do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie (MPK Lublin) i był sprawny technicznie. Autobusem kierowała 47-letnia kobieta, której policjanci zabrali prawo jazdy. Wiadomo, że w trakcie zdarzenia była trzeźwa. Policjantom tłumaczyła, że straciła panowanie nad kierownicą.

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku katastrofy w ruchu lądowym. Kodeks karny nakłada na sprawcę katastrofy karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności, nawet jeżeli nie było ofiar. Jeżeli sąd uzna, że sprawca działał nieumyślnie, kara zostaje obniżona: od 3 miesięcy do 5 lat.

Autobus MPK Lublin wjechał w słup na ul. Narutowicza | fot. KMP Lublin

Więcej zdjęć znajdziesz w tym materiale: Autobus linii 32 wjechał w słup trakcji trolejbusowej, są ranni [ZDJĘCIA]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.