Audi z mniejszym przebiegiem niż podczas ostatniego badania technicznego

audi kierownica
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę audi, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności okazało się, że jego auto ma cofnięty licznik.

W czwartek około południa policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Autem kierował 23-letni mieszkaniec Świdnika. Kierowca ukarany został mandatem karnym za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli okazało się, że licznik użytkowanego przez niego samochodu jest o prawie 20 tys. km niższe niż zanotowane w trakcie ostatniego badania technicznego w marcu ubiegłego roku. Kierowca nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom powodu tej rozbieżności.

Sprawa wyjaśniana będzie w toku dalszego postępowania, gdyż zmiana wskazań drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności” – mówi podinsp. Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.