Astronomia Chodnikowa! Obserwacje Księżyca z Gwiezdnym Przewodnikiem na Placu Litewskim

Obserwacja Nieba z Gwiezdnym Przewodnikiem
Obserwacja Nieba z Gwiezdnym Przewodnikiem | fot Gwiezdny Przewodnik

Już w czwartek i piątek w godzinach między 19:00-22:00 na wszystkich zainteresowanych mieszkańców Lublina spacerujących po Placu Litewskim czekać będzie niecodzienna możliwość spojrzenia na naszego naturalnego satelitę przez teleskop. Obserwacje księżyca są bezpłatne.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów astronomii oraz tych, którzy chcieliby lepiej poznać naszego bliskiego sąsiada w kosmosie, na bezpłatne wydarzenie obserwacji Księżyca przez teleskop. To niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się detalom i tajemnicom księżycowej powierzchni, której piękno zawsze budzi zachwyt.

Księżyc w Pełni
Pełnia księżyca w lutym. fot. Gwiezdny Przewodnik

Świat Astronomii z Gwiezdnym Przewodnikiem

Wydarzenie odbędzie się pod czystym niebem. Na Księżyc spojrzymy specjalnie przygotowanym teleskopem: Sky-Watcher N-150/750 na montażu EQ3-2, który pozwoli podziwiać w powiększeniu kratery i góry na Księżycu.

Zapraszamy do obserwacji.

Gwiezdny Przewodnik, a kto to?

Za pseudonimem „Gwiezdny Przewodnik” kryje się Krzysztof. Mieszkaniec Lublina i pasjonat astronomii, który już kolejny rok z kolei zaprasza mieszkańców do patrzenia przez teleskop. Zrób sobie dzień, poznaj piękno kosmosu 🙂 Więcej o Astronomii Chodnikowej, o co chodzi i jak wziąć w niej udział przeczytasz tutaj.

FB: https://www.facebook.com/gwiezdnyprzewodnik

Instagram: https://www.instagram.com/gwiezdny_przewodnik

Piękny księżyc, a na jego tle samolot pasażerski
Samolot tureckich linii lotniczych na tle srebrnego globu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.