Areszt za usiłowanie zabójstwa. Podszedł do znajomego i dźgnął go nożem w plecy

68 167606 g
22-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa | fot. KPP Łuków

Za usiłowanie zabójstwa odpowie 22-latek z Łukowa, który ugodził nożem znajomego. Jak się okazało, kilka miesięcy temu mężczyzna zranił nożem również dwóch innych młodzieńców.

Do zdarzenia doszło w sobotę na terenie Łukowa. W godzinach popołudniowych dyżurny łukowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie w rejonie ul. Warszawskiej. Interweniujący na miejscu policjanci zastali 30-letniego łukowianina, który miał zakrwawione całe ubranie. Okazało się, że miał ranę kłutą na plecach.

Początkowo nie chciał powiedzieć policjantom co mu się stało, a później tłumaczył, że położył się na łóżko, na którym leżał nóż. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze nie wierzyli w zapewnienia 30-latka i wyjaśniając okoliczności zajścia ustalili, że mężczyzna został zaatakowany i ugodzony nożem przez 22-letniego łukowianina.

Działania łukowskich kryminalnych wsparli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy następnego dnia przed południem zatrzymali 22-latka. Mundurowi wiedzieli, że kilka miesięcy temu młody mężczyzna zranił nożem dwóch innych młodzieńców.

Prowadzone przez łukowskich policjantów postępowanie w tej sprawie już zostało zakończone i przekazane z aktem oskarżenia do sądu. Wczoraj 22-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może grozić mu dożywocie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.