Areszt dla sprawcy śmiertelnego pobicia. Ofiara zginęła od ciosu nożem

68 144182
Tymczasowy areszt dla 29-latka za śmiertelne pobicie 60-latka | fot. KPP Puławy

Sąd zastosował wobec 29-letniego mieszkańca Puław tymczasowy areszt. Mężczyzna jest podejrzany o śmiertelne pobicie 60-latka, którego znaleziono na schodach przed blokiem.

Do zdarzenia doszło w tym tygodniu, w nocy z poniedziałku na wtorek. Dyżurny został powiadomiony o mężczyźnie leżącym przed jednym z bloków na osiedlu Wróblewskiego w Puławach. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, której lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Pod nadzorem prokuratora, wykonane zostały oględziny miejsca znalezienia zwłok. Policjanci podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Przeprowadzono sekcję zwłok, która wykazała, że przyczyną śmierci 60-letniego mieszkańca Puław była rana kłuto-cięta w okolicy klatki piersiowej, drążąca do serca, której następstwem był krwotok wewnętrzny. Śledczy znaleźli też narzędzie zbrodni, którym okazał się nóż.

Kilkanaście godzin później kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 20 lat, mieszkańców Puław, którzy, jak wskazywały na to ustalenia funkcjonariuszy, mogli mieć związek ze zdarzeniem. Kolejne czynności potwierdziły przypuszczenia policjantów i skutkowały przedstawieniem obu mężczyznom zarzutów pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

W czwartek mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt. W stosunku do 29-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, młodszy został objęty dozorem policji i musi wpłacić poręczenie majątkowe.

Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie skutkujące śmiercią grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.