Areszt dla 60-latka za znęcanie się nad żoną

Aresztowanie mężczyzny znęcającego się nad żoną
Znęcał się nad żoną. Jest w areszcie | fot. KPP Ryki

Sąd Rejonowy w Rykach zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla 60-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mężczyzna groził jej nożem, wyzywał, poniżał oraz stosował przemoc fizyczną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc domowa w powiecie Ryckim

W niedzielę mieszkanka powiatu ryckiego zgłosiła na numer alarmowy, że jej nietrzeźwy mąż grozi jej użyciem noża. Funkcjonariusze ustalili, że 60-latek wszczął awanturę, podczas której groził żonie nożem oraz stosował przemoc fizyczną i psychiczną.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez policję i przewieziony do aresztu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora, decydując o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na dwa miesiące.

Za znęcanie się nad żoną grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że przestępcy zagrażający bezpieczeństwu innych są traktowani bezwzględnie, a pomoc dostępna jest w wielu instytucjach.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy, nie bądź obojętny. Powiadom odpowiednie instytucje i pomóż ofiarom przemocy. Co sądzisz o działaniach policji w takich przypadkach? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.