Arena Młodych – ŚDM w Lublinie

W sobotę odbyła się główna część Światowych Dni Młodzieży w  Lublinie. Do miasta przez tydzień napływali pielgrzymi z różnych części świata. Młodzi ludzie przybywali między innym z Kazachstanu, Libanu, Francji czy Belgii.

Miejscem kumulacji pielgrzymów stał się stadion miejski Arena Lublin, który przeobraził się w  miejsce spotkania modlitewnego oraz pokazu artystycznego. Wszystko to pod nazwą Arena Młodych. Kraków zaczyna się w Lublinie. Obiekt sportowy wypełnił się 17 tysiącami ludzi, którzy wzięli udział w mszy świętej odprawianej przez metropolitę lubelskiego, arcybiskupa Stanisława Budzika. Po mszy, zespoły artystyczne składające się z 300 osób dały swój pokaz. Widowisko dedykowane było biblijnej historii Abrahama oraz historii Lublina.

Nad bezpieczeństwem uczestników ŚDM i mieszkańców Lublina czuwali lubelscy policjanci. Prezydent miasta Krzysztof Żuk podkreślał, że jesteśmy w pełni przygotowani na zbliżające się wydarzenie, przede wszystkim pod względem zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa.

13723947_1164502830278920_4075468844492794152_o
(fot. Miasto Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.