Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pozwoli zapisać się na test na Covid-19

Aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe pozwoli zapisać się na test na Covid-19
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Aplikację rządową STOP COVID ProteGO Safe pobrało od czerwca ponad milion osób. Ale od końca lipca do 27 października tylko 420 użytkowników uruchomiło powiadomienia o tym, że są zakażeni. Aplikacja kosztowała 5 mln zł.

Do każdej osoby, która otrzyma pozytywny wynik testu na Covid-19 dzwonią pracownicy Centrum Kontaktu. Wśród pytań o m.in. stan zdrowia pytają także o to, czy dana osoba korzysta z aplikacji STOP COVID. Jeśli chory potwierdzi, że korzysta z aplikacji – pracownik Centrum Kontaktu przekazuje mu unikalny numer PIN. Instruuje też, gdzie w aplikacji ten numer wprowadzić.

POWIĄZANE Z TEMATEM: Dzwoni numer 22 104 37 05. Czy odebrać? Co to za numer? Kto dzwonił?

„Jeśli chory wprowadzi otrzymany numer – najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni, wyświetla się odpowiednie powiadomienie wraz ze wskazówkami, co w takiej sytuacji zrobić” – wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia.

Głównym zadaniem rządowej aplikacji STOP COVID ProteGo Safe jest powiadamianie o możliwym kontakcie z osobą zarażoną koronawirusem. Gdy użytkownik, z którym mieliśmy kontakt zachoruje, my powinniśmy zostać o tym poinformowani. No właśnie, powinniśmy.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że aplikację STOP COVID ProteGo Safe pobrano już niemal półtora miliona razy, a tylko 420 zdecydowało się na uruchomienie powiadomienia o tym, że są zakażeni. Co użytkownicy sądzą o samej aplikacji? Jakie ma opinie? W jednym słowie można powiedzieć, że KIEPSKIE. Użytkownicy smartfonów z Androidem ocenili aplikację w Google Play na 2,1/5.

„Wielka ściema. Domownik ma wynik Covid-19 pozytywny. Żaden operator Centrum Kontaktu się nie kontaktował i żadnego numeru PIN nie podano. Izolacja dobiega końca. Aplikacja nie aktualna, bez aktualizacji, jest po to by była i nic więcej” – ocenia aplikację jeden użytkowników Sklepu Play na Androidzie.

Zapisz się na test na Covid-19 przez aplikację STOP COVID – ProteGO Safe

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że do sklepów z aplikacjami – Google Play i App Store – trafiła najnowsza wersja aplikacja. Aktualizacja daje możliwość zapisania się na test na Covid-19, bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Będą mogły z niej skorzystać wszystkie osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z koronawirusem i których wynik dostępnego w aplikacji testu oceny ryzyka, będzie niepokojący.

Jak to będzie wyglądało w praktyce?

1. W aplikacji dostajesz powiadomienie o możliwym kontakcie z koronawirusem.

2. Wypełniasz (całkowicie anonimowo) dostępny w aplikacji test oceny ryzyka, jego wynik jest niepokojący.

3. Masz możliwość zapisania się na test na COVID-19.

CZYTAJ TAKŻE: Test na koronawirusa, Lublin NFZ. Gdzie można pobrać wymaz na COVID-19 ze skierowaniem?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.