Antyterroryści z całej Polski w Lublinie [WIDEO]

68 92946 e1473344444187

Policyjni antyterroryści z całego kraju ćwiczyli w Lublinie. Podczas ćwiczeń główny nacisk położono na praktyczne doskonale umiejętności działań taktyczno – wysokościowych z wykorzystaniem śmigłowca.

Już po raz drugi Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie była organizatorem szkolenia dla funkcjonariuszy pododdziałów antyterrorystycznych Policji z całego kraju.

Podczas ćwiczeń  podobnie jak w roku ubiegłym wykorzystywany był śmigłowiec policyjny. W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy z pododdziałów antyterrorystycznych z kraju, a także funkcjonariusze innych służb.

– Policjanci muszą stale ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Często wyjeżdżają na szkolenia organizowane dla funkcjonariuszy jednostek specjalnych – informuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Antyterroryści ćwiczyli m.in. zjazd ze śmigłowca na linach osobistych i pokładowych w terenie przygodnym, gdzie istnieje potrzeba desantowania większej liczby funkcjonariuszy, a także zjazd na ograniczoną przestrzeń np. platformę czy stojący pojazd. Tego typu umiejętności wykorzystywane są zarówno podczas działań bojowych, ale także podczas działań ratowniczych, w sytuacjach kryzysowych związanych z katastrofą naturalną, czy awarią techniczną.

Do głównych zadań Lubelskiej Sekcji Antyterrorystycznej należy zwalczanie aktów terroryzmu oraz najcięższych kategorii przestępstw. Policjanci uczestniczą w działaniach realizacyjnych, minersko-pirotechnicznych a także ratowniczych w sytuacjach wystąpienia klęsk żywiołowych lub awarii technicznych.

WIDEO

68-92948

68-9294368-92944

68-92947

(fot, wideo: policja)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.