Akcja antyterrorystów na lubelskich Bronowicach. Mężczyzna groził podpaleniem mieszkania

Policyjni antyterroryści | fot. Policja

Grupa uzbrojonych antyterrorystów weszła siłą do jednego z mieszkań przy ul. Sokolej na lubelskich Bronowicach. 28-latek groził, że podpali mieszkanie.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 15 na ul. Sokolej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że po ulicy biega mężczyzna, grożąc innym przechodniom nożem.

– Po dotarciu policjantów na miejsce, mężczyzna uciekł do mieszkania i się w nim zamknął. Padło podejrzenie, że w środku może znajdować się również kobieta. Mężczyzna groził podpaleniem mieszkania – informuje Anna Kamola z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Na miejsce przyjechał policyjny negocjator, który próbował namówić mężczyznę, by otworzył mieszkanie. To okazało się bez skutku. Po około trzech godzinach do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy siłą weszli do mieszkania.

– Z mieszkania antyterroryści wyciągnęli 28-letniego mieszańca Lublina. Mężczyzna teraz przebywa w oddziale zamkniętym Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej. W środku znajdowała się też partnerka mężczyzny – dodaje Anna Kamola.

Jak się okazuje, kilka dni temu ten sam mężczyzna biegał po dachu swojego bloku, grożąc samobójstwem. Wtedy akcja zakończyła się rozmową z policyjnym negocjatorem.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.