Ankieterzy pytają pasażerów, jak podróżują po Lublinie. Zebrane dane posłużą do przygotowania nowej siatki połączeń

Ankieter na przystanku rozmawiający z pasażerem
Ankieter na przystanku rozmawiający z pasażerem | fot. Dominik Wąsik

Do końca marca na wybranych przystankach komunikacji miejskiej będzie można spotkać ankieterów, którzy rozpytują pasażerów o to, jak podróżują po Lublinie. Zebrane dane posłużą do przygotowania nowej siatki połączeń po uruchomieniu Dworca Metropolitalnego.

Ankieterzy na przystankach w Lublinie

Za przeprowadzenie ankiet odpowiada wrocławska spółka Trako Projekty Transportowe Szamborski i Szelukowski, która wygrała postępowanie ogłoszone przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Swoje usługi wyceniła na 325,5 tys. zł, a że była to jedna oferta w postępowaniu, ZTM podjął decyzję o dołożeniu brakujących 12 tys. zł, bo o tyle przekraczała założony przez urzędników budżet.

Ankieterów na wybranych przystankach komunikacji miejskiej będzie można spotkać do końca marca. Dane z ankiet posłużą do analizy rynku komunikacji miejskiej, określenia kierunków popytu na usługi, oceny dostępności przestrzennej komunikacji na terenie miasta, oraz identyfikacji najważniejszych generatorów ruchu w Lublinie.

Dwie koncepcje

Kolejnym z zadań wyłonionego wykonawcy będzie przygotowanie wariantowej koncepcji optymalizacji oferty przewozowej. Przedmiotem zadania będzie przedstawienie dwóch wariantów koncepcji, uwzględniających obecny układ komunikacyjny oraz uruchomienie Dworca Metropolitalnego.

Warianty koncepcji różnić się będą wielkością pracy eksploatacyjnej oraz maksymalną liczbą pojazdów w ruchu. W ramach zadania przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne, którym zostanie poddany jeden wskazany wariant – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Ostateczna koncepcja zostanie wdrożona wraz z uruchomieniem Dworca Metropolitalnego, co nastąpi prawdopodobnie dopiero w 2024 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.