Andrzej Pruszkowski odwołany z zarządu PGE Dystrybucja. Znamy wysokość jego odprawy

andrzej pruszkowski
Archiwum prywatne Andrzeja Pruszkowskiego | fot. facebook.com

Były prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski w grudniu stracił fotel wiceprezesa spółki skarbu państwa PGE Dystrybucja. Fundacja Wolności dopytała o jego odprawę.

W grudniu podczas walnego zgromadzenia rady nadzorczej PGE Dystrybucja, zdecydowano o usunięciu ze stanowiska wiceprezesa Andrzeja Pruszkowskiego oraz odwołania go z zarządu spółki. Pruszkowski w PGE Dystrybucja pracował od marca 2016 r. Według oświadczenia majątkowego tylko w 2017 roku zarobił ponad 630 tys. zł (blisko 53 tys. zł miesięcznie).

Po odejściu Andrzeja Pruszkowskiego z PGE Dystrybucja rzecznik spółki poinformował, że nie przysługują mu żadne, dodatkowe świadczenia finansowe, w tym m.in. odprawa. Jednak Fundacja Wolności nie uwierzyła w te słowa i postanowiła dopytać spółkę o faktyczne informacje.

W nadesłanym piśmie przez zarząd PGE Dystrybucja wynika, że Andrzej Pruszkowski „w związku z odwołaniem otrzymał odprawę w kwocie 107 700 zł (w tym 27 600 zł podatek VAT) i wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji w kwocie 18 931,68 zł (w tym podatek VAT 4 600 zł).

„To pokaźna suma. Nauczyciel mianowany w szkole podstawowej (śr. 1800 zł netto miesięcznie) musi na nią pracować 4 lata i 4 miesiące” – komentuje Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Andrzej Pruszkowski w latach 1998-2006 był prezydentem Lublina. Od 2006 do 2007 był przewodniczącym sejmiku lubelskiego oraz dyrektorem oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych. W 2008 objął stanowisko wiceprezesa komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Nowy Dom” w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.