Ambitnie i z pomysłem! Warsztaty pisania markerami

13568846 268728293482507 3686012635238148485 o e1467959521911

Czy zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że rysunki, grafiki i niektóre obrazy, które na co dzień spotykamy są szybciej przyswajane przez ludzki umysł i zapadają w pamięć? Wszystko sprowadza się do doboru właściwych proporcji i kompozycji dzięki, którym odbiór widzianych treści staje się prostszy.

Wielu technik i tricków, które pomagają w tworzeniu rysunku można się wyuczyć. Weźmy na przykład różę. Po pierwsze – narysujmy koło, bardziej spłaszczone po bokach. Po drugie – stwórzmy sinusoidalną linię, która płynie od koła w dół kartki. Zapyta, kto bardziej dociekliwy, co to da – oto właśnie stworzyliśmy piękny kwiat. Wystarczy dodać kilka linii, miejscami zacieniować i powstaje świetny rysunek. Rembrandta raczej nie dościgniemy, bo liczy się talent, ale także praca i wytrwałość.

Spokojnie dla piszących jak – przysłowiowa – kura pazurem też jest nadzieja. Pięknego pisania, jak rysunku, także można się nauczyć. Cyfryzacja zabija umiejętność operowania dłonią i czymś do pisania. „Dziś mało kto piszę piórem, chociaż kiedyś było ono popularne bo kształtowało charakter pisma”. Jednak takie umiejętności nadal się przydają w pracy, kiedy musimy przedstawić na filpcharcie pewne dane (wykresy, słupki, schematy). Przy okazji zrobienia autorskiego prezentu najbliższym, czy dla samego siebie.

To tutaj :)Pisania czy rysunku można uczyć się samemu. Wymaga to jednak dużej dozy wytrwałości i odpowiedniego zacięcia. Jednak po co się męczyć? Lepiej zapisać się na specjalne warsztaty, pod okiem prawdziwego specjalisty i poznać najważniejsze tajniki pracy nad tekstem w kwestii graficznej. Organizatorem takich szkoleń jest pani Renata Saba. Udział w nich może wziąć każdy: rodziny, dzieci, ludzie starsi, przedsiębiorcy.

W ramach takich szkoleń zapewniana jest nauka czytelnego, szybkiego oraz artystycznego pisania, a także prostego rysunku pod okiem doświadczonego trenera. Warsztaty odbywają się w sielankowej, wiejskiej scenerii nieopodal Warszawy, jak również stacjonarnie w Lublinie. Koszt takiej zabawy z markerem jest współmierny z umiejętnościami i wspomnieniami jakie się z niej wynosi.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: renatapisze.com oraz tutaj fb.com/renatapisze

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.