Ambasador Słowenii z oficjalną wizytą w Lublinie

Wizyta ambasadora Republiki Słowenii w Lublinie
Wizyta ambasadora Republiki Słowenii w Lublinie

W piątek z wizytą w Lublinie przebywał Ambasador Republiki Słowenii Bojan Pograjc. W spotkaniach z prezydentem miasta i przedstawicielami władz samorządu województwa uczestniczył także Tomasz Kalinowski, konsul honorowy Słowenii w Polsce.

Wizyta ambasadora Słowenii

Dzisiaj w Lublinie gościła delegacja ze Słowenii na czele z Ambasadorem tego kraju Bojanem Pograjcem. Ambasador piątkową wizytę rozpoczął na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie spotkał się z rektorem uczelni ks. prof. dr hab. Mirosławem Kalinowskim i prorektorem ds. studentów, prorektorów i rozwoju dr hab. Beatą Piskorską.

Kolejnym miejscem w zaplanowanej wizycie był Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie. Bojan Pograjc spotkał się z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką, dyrektorem generalny LUW Agatą Grula oraz dyrektorem biura wojewody Pawłem Paszko. Prowadzono rozmowy na temat współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy województwem lubelskim a Słowenią.

Następnie ambasador udał się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Jarosław Stawiarski i wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. Głównym tematem wizyty był zbliżający się Samorządowy Kongres Trójmorza. Rozmowa dotyczyła również podjęcia potencjalnej współpracy naszego regionu z partnerem słoweńskim.

Ostatnim puntem wizyty ambasadora w naszym mieście było spotkanie z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem oraz dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej Krzysztofem Stanowskim. Tematem rozmów była m.in. współpraca Lublina z Mariborem. Poruszono również temat obecności słoweńskiego biznesu na Lubelszczyźnie.

Ambasadorowi w spotkaniach towarzyszył konsul honorowy Słowenii w Polsce Tomasz Kalinowski oraz prezes Polsko-Słoweńskiego Stowarzyszenia Biznesu Triglav-Rysy Matej Hojnik.

W dniach 31 marca–1 kwietnia zaplanowano delegację biznesową polskich firm do Słowenii. Celem wizyty będzie zacieśnienie relacji biznesowych ze słoweńskimi firmami i przedsiębiorcami w celu uzyskania informacji dotyczących możliwości wejścia na rynek bałkański.

Spotkanie delegacja ze Słowenii z wojewodą Lechem Sprawką
Spotkanie delegacja ze Słowenii z wojewodą Lechem Sprawką
Spotkanie delegacja ze Słowenii z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim
Spotkanie delegacja ze Słowenii z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim
Spotkanie delegacja ze Słowenii z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem
Spotkanie delegacja ze Słowenii z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.