„Amatorka jazdy na podwójnym gazie”. Kobieta miała w organizmie 2,5 promila alkoholu

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

38-latka siedząca za kierownicą Audi miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Informacje o osobówce jadącej „na czerwonym” i stwarzającej zagrożenie na drodze przekazał jadący za nią świadek. Teraz „amatorka jazdy na podwójnym gazie” musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami również natury finansowej.

Kierująca osobowym Audi stwarza zagrożenie w ruchu drogowym

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.30 na terenie Białej Podlaskiej. Z informacji przekazywanej dyżurnemu bialskiej jednostki wynikało, że kierująca osobowym Audi stwarza zagrożenie zarówno sobie jak też innym uczestnikom ruchu drogowego. Kierująca popełniała wykroczenia, w tym jazda na czerwonym świetle. Na ulicy Kąpielowej kobieta zatrzymała się, usiłując zaparkować. Zgłaszająca jadąca z drugim świadkiem zdarzenia na bieżąco informowała służby, oczekując jednocześnie na przyjazd mundurowych.

2,5 promila alkoholu w organizmie

Wówczas potwierdziły się przypuszczenia zgłaszającej. Od siedzącej za kierownicą 38-latki czuć było wyraźnie spożyty alkohol, natomiast urządzenie wykazało w jej organizmie 2,5 promila alkoholu. Teraz wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary kobiecie grozi wysoka grzywna. Dziękujemy również zgłaszającym za ich obywatelską postawę. Informacja pomogła wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo komentuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.