Amator cudzych samochodów. Pijany 24-latek próbował ukraść auto z jednej z posesji. Jest w rękach policji

Sprawca kradzieży samochodu
Chciał ukraść auto z prywatnej posesji |fot. policja

24-letni mieszkaniec powiatu opolskiego stanie przed sądem za próbę kradzieży samochodu marki Citroen. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą. Mężczyzna wkroczył na jedną z posesji i wtargnął do pojazdu zaparkowanego przed domem. Według zeznań właściciela chciał go ukraść. O fakcie próby kradzieży powiadomiono policję. Teraz sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pijany, awanturnik chciał ukraść auto sprzed domu

Niedzielne popołudnie operator dyżurny opolskiej jednostki policji odbiera zgłoszenie od mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą. Z relacji wynika, że zauważył mężczyznę na swojej posesji, który próbował dokonać kradzieży jego pojazdu marki Citroen. Wartość pojazdu oszacował na kwotę 8000 złotych.

kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Właściciel zawiadomił policję i uniemożliwił wyjazd z posesji

Przyglądając się całemu zdarzeniu z okien domu wzywa patrol policji w celu zapobiegnięcia kradzieży. Przybyły na miejsce patrol zatrzymuje 24-letniego mieszkańca powiatu opolskiego, od którego wyczuwalna była mocna woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 24-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do 5 lat pozbawienia wolności za ten czyn

„Amator cudzego mienia” wczoraj usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu, do którego się przyznał. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.