Allegro sprzedane za 3,25 mld dolarów

edf

Serwis aukcyjny Allegro właśnie znalazł nowych właścicieli. Został sprzedany za 3,25 mld dolarów. Nabywcą są fundusze inwestycyjne Mid Europa Partners, Permira i Cinve.

Grupa Allegro, do której należą największy polski serwis aukcyjny Allegro i porównywarka cen Ceneo, zostały sprzedane za rekordową kwotę 3,25 mld dolarów to 12,7 miliarda złotych. To oznacza, że sprzedaż Allegro to jedna z największych takich transakcji w ostatnim czasie i największa w historii polskiego internetu.

Transakcja jest obecnie przedmiotem postępowania antymonopolpowego. Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu. Obecnie ma 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, zatrudnia 1275 osób.

Sposób korzystania z popularnego sklepu się nie zmieni.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.