Alert RCB w województwie lubelskim, w tym w Lublinie. „Możliwe przerwy w dostawie prądu”

Konar powalone drzewo
Konar powalone drzewo | fot. Dominik Wąsik

Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali informację o burzach, ulewnym deszczu, gradzie oraz silnym wietrze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega o możliwych przerwach w dostawie prądu.

Alert RCB. Gwałtowne burze, ulewny deszcz, grad i silny wiatr – 19.06.2024

Mieszkańcy województwa lubelskiego, w tym Lublina, dostali w środę (19.06) około południa Alert RCB o treści: „Uwaga! Dziś i w nocy (19/20.06) burze, ulewny deszcz, grad i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr”.

Zobacz także: Alert RCB – jak wyłączyć? Sprawdź, jak zablokować wiadomości od Alert RCB. PORADNIK

Niebezpieczne godziny w pogodzie

Jaka czeka nas pogoda w województwie lubelskim w najbliższych godzinach? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami dla całej Lubelszczyzny.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm.

Szczegóły: Późnym popołudniem i wieczorem mogą pojawić się silne burze! Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane dla woj. lubelskiego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.