Alert RCB. W nocy silny wiatr do 100 km/h, możliwe przerwy w dostawach prądu

Samochód uszkodzony przez powalone drzewo na ul. Agatowej
Samochód uszkodzony przez powalone drzewo na ul. Agatowej | fot. czytelnik Tadeusz

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przesłało SMS-owe alerty do mieszkańców województwa lubelskiego. RCB ostrzega przed silnym, porywistym wiatrem, którego należy spodziewać się w nocy i w poniedziałek. Możliwe są utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu.

Silny wiatr w województwie lubelskim

„Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (16/17.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy”.

– komunikat o takiej treści został przekazany mieszkańcom za pośrednictwem wiadomości SMS.

Alert dotyczy osób przebywających na terenie województwa lubelskiego.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia.

Apelujemy do kierowców, by Ci unikali parkowania aut pod drzewami, które wskutek silnego wiatru mogą uszkodzić pojazdy. Właściciele mieszkań lub domów z balkonami powinni schować luźne przedmioty, które mogą spaść z wysokości.

Aktualizacja: Nadciąga wichura, porywy wiatru sięgną 100 km/h. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.