Alert RCB: Uwaga na silny wiatr. W regionie porywy nawet do 85 km/h

połamane drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ponownie rozesłało wiadomości sms do mieszkańców województwa lubelskiego. Alert RCB ostrzega przed silnym wiatrem.

Wietrzna sobota

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Według synoptyków IMGW, w naszym regionie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu. Lokalnie mogą wystąpić burze.

Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę 5 lutego w godzinach 6-13.

Przed silnym wiatrem ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w piątek Alert RCB o treści:

„Uwaga! Dziś w nocy i jutro (04/05.02) silny wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami”

Zobacz także: Jak zablokować wiadomości SMS od Alert RCB? PORADNIK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.