Alert RCB rozsyła SMS-y do mieszkańców woj. lubelskiego. Dlaczego?

alert rcb sms
Alert RCB rozsyła SMS-y do mieszkańców woj. lubelskiego | fot. Dominik Wąsik

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców województwa lubelskiego komunikat ostrzegający przed burzami w ramach systemu ostrzegania przed zagrożeniami Alert RCB.

Alert RCB – co to jest?

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.). Taki SMS jest przesyłany przez operatorów telekomunikacyjnych do wszystkich klientów znajdujących się w zasięgu ich stacji bazowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń i w razie potrzeby uruchamia Alert RCB” – czytamy w komunikacie.

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

Mieszkańcy województwa lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i podkarpackiego otrzymali dzisiaj (poniedziałek) SMS o tej treści:

Uwaga! Prognozowane silne burze z gradem. Mozliwe przerwy w dostawie pradu. Nie chowaj sie pod drzewami. Jesli mozesz, zostan w domu” – czytamy w przesłanej wiadomości przez Alert RCB.

Szczegóły: Meteorolodzy ostrzegają. Przez region przejdą ulewy i gwałtowne burze z gradem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.