Alert RCB przed silnym wiatrem dziś i jutro. „Możliwe przerwy w dostawie prądu”

Alert RCB przed silnym wiatrem 16/17.02
Alert RCB przed silnym wiatrem 16/17.02

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnymi podmuchami wiatru. „Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu” – czytamy wiadomości SMS Alert RCB.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla całej Polski ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Wichury są związane z orkanem Dudley. Będą burze i wiatr ponad 100 km/h. Najsilniejszego wiatru można się tam spodziewać w nocy i jutro w dzień. Dla województwa lubelskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami możliwe burze. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony” – mówi Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Zobacz także: Nad Polskę nadciąga wietrzny niż Dudley. Ostrzeżenia 2 i 3 stopnia dla całego kraju

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało już SMS-y z ostrzeżeniem dla mieszkańców województwa.

„Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz” – czytamy w treści wiadomości SMS Alert RCB z 16 lutego.

Zobacz także: Jak zablokować wiadomości SMS od Alert RCB? PORADNIK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.