Alert RCB dla mieszkańców woj. lubelskiego. Ostrzega przed falą wezbraniową na Wiśle

wisla fala wezbraniowa alert rcb
Alert RCB ostrzega przed falą wezbraniową na Wiśle | zdjęcie bazowe autorstwa UM Puławy

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów rozesłało alert. Mieszkańcy dwóch powiatów województwa lubelskiego otrzymali SMS-y z ostrzeżeniem dotyczącym fali wezbraniowej na Wiśle.

Alert RCB – co to jest?

Alert RCB to komunikat SMS, którego autorem jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Taka wiadomość SMS ma informować mieszkańców danego województwa o zbliżającym się zagrożeniu pogodowym (burze, niebezpieczne zjawiska meteorologiczne itd.). Taki SMS jest przesyłany przez operatorów telekomunikacyjnych do wszystkich klientów znajdujących się w zasięgu ich stacji bazowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu monitoruje sytuację pod kątem wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń i w razie potrzeby uruchamia Alert RCB” – czytamy w komunikacie.

Aby korzystać z alertu nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Nie trzeba się także nigdzie zapisywać ani rejestrować. Otrzyma go każdy, kto znajduje się w zasięgu zagrożenia, bez względu na to, z usług którego operatora korzysta.

ALERT RCB dla woj. lubelskiego

Mieszkańcy województwa lubelskiego (powiat opolski i kraśnicki), świętokrzyskiego (powiat opatowski) i mazowieckiego (powiat lipski) otrzymali dzisiaj (sobota) SMS o tej treści:

Uwaga! Fala wezbraniowa na Wisle w woj. mazowieckim, swietokrzyskim i lubelskim – kulminacja w niedziele i poniedzialek. Nie zblizaj sie do rzek” – czytamy w przesłanej wiadomości przez Alert RCB.

Czytaj także: Stan alarmowy na Wiśle przekroczony! Nadciąga fala wezbraniowa. Wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.