Alert IMGW. Najbliższe godziny z intensywnymi opadami. Spadnie do 20 cm śniegu

Zalegający na przystanku śnieg
Zalegający na przystanku śnieg | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, które w najbliższych godzinach dotrą nad województwo lubelskie. W związki z prognozowanymi opadami wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Spadnie do 20 cm śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał łącznie dla naszego województwa dwa ostrzeżenia pogodowe. Pierwsze dotyczy intensywnych opadów śniegu, których na terenie Lublina należy spodziewać się już od godz. 20. Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm.

Opady śniegu w nocy z piątku na sobotę zamienią się w opady mokrego śniegu. Dlatego IMGW wydał również ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Prognozuje się, że opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i okresami marznący deszcz miejscami powodujący gołoledź. Drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej 21 stycznia, godz. 5:00
Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej 21 stycznia, godz. 5:00

Ze śniegu nie nacieszymy się zbyt długo, bo w weekend prognozowana jest odwilż. Kolejne opady, tym razem już samego deszczu, prognozowane są w niedzielę.

W przyszłym tygodniu nadal dość chłodno, okresami występować będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem, ale już nie tak intensywne. W dzień utrzyma się lekko dodatnia temperatura, w nocy prognozowany jest niewielki mróz.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.