Alarmy bombowe na uczelniach i w szpitalu w Lublinie. Na miejscu straż pożarna, policja i pogotowie

Alarm bombowy w Akademii Nauk Społecznych i Medycznych przy ul. Zamojskiej w Lublinie
Alarm bombowy w Akademii Nauk Społecznych i Medycznych przy ul. Zamojskiej w Lublinie | fot. czytelniczka Karolina

Alarmy bombowe w Lublinie – do dwóch uczelni i jednego szpitala wpłynęły maile o podłożeniu ładunków wybuchowych. Na miejscu patrole policji, strażacy i ratownicy medyczni.

Alarmy bombowe w Lublinie – 17.04.2024

Do zdarzenia doszło w środę (17.04) około godz. 9:40. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenia od dwóch uczelni i jednego szpitala, iż na ich skrzynki pocztowe wpłynęły wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Takie wiadomości otrzymały: Akademia Nauk Społecznych i Medycznych przy ul. Zamojskiej, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji przy ul. Bursaki oraz Instytut Medycyny WSI przy ul. Jaczewskiego.

W każdej z lokalizacji interweniowały patrole policji, strażacy oraz ratownicy medyczni. Z naszych informacji wynika, że w ANSiM przy ul. Zamojskiej przeprowadzono ewakuację budynku. Wszystko jednak wskazuje na to, że są to fałszywe alarmy bombowe.

Sprawcy alarmów bombowych może grozić do 8 lat pozbawienia wolności, a jeśli ta sama osoba odpowiada za informacje o ładunkach w różnych miejscach, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.