Alarm24: Uwaga na spadający z dachów lód!

uwaga na spadający lód z dachów

Idąc chodnikami naszych ulic nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z czyhającego niebezpieczeństwa. Niestety nie wszędzie zarządcy bloków usuwają śnieg i bryły lodu z dachów budynków.

 

Za oknem temperatura powyżej 0 stopni Celsjusza. Oznacza to, że śnieg zaczyna się topić i spadać z dachów. Śnieg bądź lód spadający z dachu może uszkodzić pojazdy. Zdarza się też, że wyrządza krzywdę człowiekowi.

 

Właściciele domów oraz zarządcy mają obowiązek usuwać śnieg i lód z chodników przy swoich posesjach. Odpowiadają oni jednak również za stan budynku, w tym dachu, oraz wszystko co się z nim wiąże, a więc za spadający śnieg i lód.

 

Idąc chodnikiem warto uważać, aby na naszą głowę coś nie spadło. Na skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zdjęcie wraz z opisem od naszego czytelnika Aleksego.

 

„Idąc w pobliżu Bramy Grodzkiej o mało nie dostałem w głowę, co mogło się niedobrze skończyć. Zdjęcie przedstawia lód, który mało na głowę mi nie spadł.”

 

Na podobne sygnały czekamy pod adresem [email protected].

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.