Aktualna sytuacja w szpitalu tymczasowym w Lublinie. Ilu jest tam pacjentów?

szpital tymczasowy targi lublin
Szpital Tymczasowy w Targach Lublin | fot. Dominik Wąsik

W tym tygodniu szpital tymczasowy w Targach Lublin uruchomił kolejnych 28 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Obecnie w placówce przebywa 53 pacjentów.

W sobotę 20 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 405 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 728 z województwa lubelskiego. Z powodu Covid-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 261 osób.

Sytuacja w szpitalu tymczasowym w Lublinie

Obecnie w przygotowanym w Targach Lublin szpitalu tymczasowym przebywa 53 pacjentów (stan na sobotę, 20 marca), w tym 50 na oddziale wewnętrznym, a trzech na respiratorowym. Szpital tymczasowy aktualnie może przyjąć 94 pacjentów. W miarę zapotrzebowania uruchamiane będą kolejne łóżka.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.